cerny horniIocasta Prokopská Hvězda

cerny spodni

28081788_1715897275159047_1369559310_o

plemeno: Kavalír King Charles Španěl
pohlaví: fenka
barva: blenheim
přezdívka: Daenerys, Daeny
datum narození: 28.10.15
čip 900032001882627
chovatel: Hana Nováková
zdraví: EFS/CC čisté po rodičích; poslechové vyšetření srdce čisté (10/20); vyšetření na luxaci čéšky 0/0 - čisté (10/20); prohlídka očí - v pořádku (06/18); krevní rozbor nadprůměrně dobrý (06/18)
váha: 5,5-5,6kg!!! Nejmenší možná váha v rámci plemene (na bonitaci 5,65)
výška: 28cm
nos: 3,00cm
rodokmenhttps://www.cavalierclub.cz/main/search?id=10638
povaha: Typický kavalírek: neuvěřitelně přátelská, vřelá, něžná, bezelstná a citově závislá. Od jejího příchodu k nám je prakticky neustále se mnou vč. práce, sama tráví denně maximálně 0-2hodiny. Je to takový můj ocásek :)  Bez ohledu na to, kam jdu, Daeny se už hrne  za mnou. Když bych nezavřela dveře, šla by se mnou i na záchod či do sprchy a trpělivě mě pozorovala, než bych se jí opět mohla věnovat. Ráda pomáhá při vaření jako kontrolor kvality vstupních surovin. Vyžaduje opravdu mnoho pozornosti a mazlení, pokud bych jí mohla hladit a drbat 24h denně, byla by to značka ideál. Pokud si sednu, dere se mi na klín, nebo se alespoň natiskne co nejtěsněji ke mně (odsednutí nefunguje, hbitě se přemístí :)). Má moc ráda vycházky a je velmi zvědavá. Pokud bychom šli dlouhý pochod, běžela by za námi až do padnutí. To samé platí pro naprosté nadšení pro aportování jejího oblíbeného balónku (na případnou únavu pozor, oni si neřeknou kdy mají dost!). Základní poslušnost a povely se naučila bez problémů, ačkoli časem se objevila jistá lenivost. S jinými pejsky, kočkami a dalšími zvířátky vychází výborně - s výjimkou všeho, co létá. Ptáčky a hmyz se pokouší (neúspěšně) lovit. Děti miluje a má s nimi neuvěřitelnou trpělivost při mazlení i nadšení pro hru.

rodokmen

stránka pejska Aranel Snicker: odkaz

Výstavy
Mezinárodní výstava psů v Praze dne 16.4.17: hodnocení výborná, 1.místo, titul CAJC
Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicích dne 8.10.17: hodnocení velmi dobrá, 3. místo
Klubová výstava v Praze dne 20.10.18: hodnocení velmi dobrá

Bonitace (verze F):
Typ, velikost, povaha: Menší typ, výška do 30 cm.
Hlava, uši a čenich: Hlava přiměřeně velká k tělu, se širokým plochým temenem, krátká lebka, vysoko nasazené, visící, přilehlé, dlouhé, těžké uši, výrazně       černý nos.
Oči: Velké, tmavé, kulaté, daleko od sebe umístěné oči. Pigmentovaná víčka.
Nos, skus a chrup: Krátký, k čenichu se mírně zužující nos, ne však špičatý. Nosní hřbet rovný, délka nosu méně než 3,5 cm. Uzavřené, pigmentované pysky. . Klešťový skus, plnochrupý.
Krk a trup: Hřbet rovný, Klenutý, prostorný dostatečně hluboký hrudník. Středně dlouhý krk. Vtažené břicho.
Končetiny a tlapky: Přední nohy rovné, pevné, zadní dobře osvalené a zaúhlené, široké a sevřené tlapky.
Ocas a záď: Dobře nasazený ocas, nesený přibližně v prodloužené linii hřbetu, s dobře formovanou zádí.
Kód barvy: BH – Blenheim
Barva – hodnocení: Perfektně zbarvený jedinec (viz standard).

cerny horniAtikita Lipové Srdce

cerny spodni

Tiki

plemeno: Kavalír King Charles Španěl
pohlaví: fenka
barva: tricolor
přezdívka: Tikitka, Tiki, Tikouš, Tykvička
datum narození: 18.08.19
čip: 900057600051200
chovatel: Tereza Němcová
majitel: ve spolumajitelství
zdraví
váha: roste
výška: roste
nos: roste
rodokmen
stránka pejska Aranel Snicker: odkaz
poznámka: Když jsem pořizovala Daeny, rozhodně jsem po ní chtěla ještě tricolorní fenečku do dvojice. To se nám zadařilo již v prvním vrhu A. Ani tak jsme si nevybrali my ji, spíše ona nás. Od cca 5 týdnů byla ze všech štěňátek vůči mě nejpřítulnější, neustále se dožadovala výsady pobytu v posteli a dokonce mě upřednostňovala před svou matkou, která byla naopak ráda, když si může od malých capartů na chvíli odpočinou. Nejspíš nějak vytušila, že přemýšlíme o jejím ponechání doma a zařídila si to :) Naštěstí při odstavu nebyla patrná žádná vada vyřazující z chovu, ačkoli už bylo jisté, že bychom si jí nechali i přes nemožnost uchovnění. Estetickou-výstavní vadu bohužel má v tom smyslu, že nemá typické černé skvrnky na bílém podkladě, ale vyloženě téměř celý černý hřbet, což se jí odrazí na výstavních výsledcích. Ve dvou měsících je to pěkná dračice, vykazuje z celého vrhu zdaleka nejvíce aktivity a vrčení při hře s mámou. Také je patrná o poznání vyšší inteligence, což jsme si obojí přáli. Jsem zvědavá, jak nám dobře nám holčička vyroste :) Aktuálně je ve spolumajitelství.

Výstavy
zatím žádné, v plánu později

Bonitace (verze F):
zatím není, v plánu později

Váhová tabulka: odkaz